Proszę czekać...

Wczytywanie

Koła i zestawy do wózków wypiekowych

 

Koła do wysokich temperatur to koła do  „zadań specjalnych”. Wyprodukowaliśmy je z żywicy fenolowej. Jedno koło do wysokich temperatur na łożysku kulkowym i mocowaniu JS ma nośność do 240 kg i zakres pracy w temperaturach od -40°C do + 300°C. Zestaw JSFL to najlepszy dostępny na rynku zestaw do wysokich temperatur.

Dostępne zestawy do wysokich temperatur mogą być z kołem:

CN – koło żeliwne na łożysku ślizgowym, temperatura pracy: -40/+500 °C.

WLFL – koło z żywicy fenolowej na łożysku ślizgowym, temperatura pracy: -40°C / +280°C. Udźwig do 250 kg. Koło do wysokich temperatur dostępne jest również na mocowaniu ze stali nierdzewnej.

WHFL – najlepsze koło do wysokich temperatur na rynku. Wykonane ze wzmacnianej żywicy fenolowej, na podwójnych łożyskach kulkowych z mocowaniem JS. Dostępne na wszystkich typach mocowań łącznie z wersją Intensive Use ze stali nierdzewnej . Udźwig do 250 kg. Temperatura pracy: -40°C / +300°C. Średnice kół 80 i 100 mm

PT – koło miękkie, gumowe na łożysku igiełkowym, temperatura pracy: -40°C / +250°C, twardość bieżnika: Shore 62°A. Udźwig 75 kg na koło. Dostępne również na mocowaniach ze stali nierdzewnej.

VARMO – koło wykonane ze wzmacnianej żywicy fenolowej, na podwójnych łożyskach kulkowych. Dostępne na mocowaniach na 150 kg i Intensive Use na 240 kg z kalamitką. Temperatura pracy: -40°C / +300°C. Średnice kół 70 mm i 100 mm

 

  • Łożysko ślizgowe
  • Łożysko igiełkowe
  • Łożysko kulkowe
  • Podwójne łożysko kulkowe
  • Podwójne łożysko stożkowe

Na podstawie ponad 20 lat doświadczeń, wieloletniej praktyki i niezliczonej ilości testów możemy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Piekarze wybierają koła do wysokich temperatur naszej produkcji?

ŁATWOŚĆ RUCHU I MANEWROWANIA: koła jak i widelce obrotowe wyposażone są standardowo w podwójne łożyska kulkowe.

ŻYWOTNOŚĆ: co najmniej 3 lata przy normalnym użytkowaniu. Dwukrotnie termicznie utwardzane koła z żywicy fenolowej gwarantują wysoką odporność na ścieranie.

DUŻA NIEZAWODNOŚĆ: doskonałe uszczelnienie łożysk zapobiega ich
zanieczyszczeniu.

ŁATWOŚĆ KONSERWACJI I OBSŁUGI: zastosowanie wysokiej jakości smarów to  gwarancja niezawodnej pracy w temperaturach od -40°C do +300°C. Doskonałe uszczelnienie łożysk zapobiega ich zanieczyszczeniu.

JAK PRAWIDŁOWO DOBRAĆ KOŁA DO OBCIĄŻENIA?
Należy stosować zasadę bezpiecznego udźwigu, przy wózkach na 4 kołach, gdzie każde z nich ma nośność 150 kg. Udźwig bezpieczny to 3x 150 kg czyli 450 kg. Podane w specyfikacji udźwigi są udźwigami dynamicznymi przy 4 km/h.

 

YouTube
Facebook